Realitná kancelária Reality Exkluziv - predaj a prenájom nehnuteľností z okresu Lučenec, Levice, Rimavská Sobota, Poltár a okolie

Späť

Na juhu Slovenska zrýchľuje predaj 3-izbových bytov

Publikované dňa: 4.8.2016

3 izbový byt na predaj | Realitná kancelária Reality Exkluzív

 

Každý realitný maklér pôsobiaci na juhu Slovenska vám potvrdí, že predaj 3-izbových bytov už dlhší čas zrýchľuje. V niektorých okresoch dokonca naberá rekordné tempo, čo je jasným dôkazom toho, že dopyt po týchto bytoch je stále silný a v najbližšej dobe má stúpnuť ešte rýchlejšie.

Vysoký podiel predaja 3-izbových bytov na juhu Slovenska pretrváva a kupujúci sa po týchto objektoch pozerajú z viacerých dôvodov. Priťahuje ich hlavne kombinácia trhovej ceny za m2 s dostatočným priestorom pre viacčlennú rodinu a šancou nájsť vyhovujúcu dispozíciu, ktorá je tou správnou návnadou na kúpu vysnívaného bývania.

Obľúbené 3-izbové byty na predaj

Ak sa spýtame nejakého developera, ktoré byty tvoria najväčší podiel v obytných projektoch, s úsmevom vám odpovie, že práve 3-izbové. Ich realizácia je tradícia, ktorú obľubujú rovnako investori ako aj sami kupujúci a nie náhodou si ich predaj udržiava slušné čísla, čo tiež platí aj v juhoslovenských regiónoch. Vo väčšine z nich dokonca prichádza návrat výrazného boomu 3-izbových bytov na predaj, ktoré chcú na pozícií najpredávanejších bytov vystriedať menších 2-izbových súperov. 

3-izbový byt ako garancia spokojného bývania

Práve 3-izbové byty sú akousi klasikou pri hľadaní nového bývania, ktorú si s komfortným bývaním a primeranou cenou za m2 spája každá rodina hľadajúca dostatok priestoru a možno aj príležitosť na dobrú investíciu. Aj realitní makléri potvrdzujú, že v snahe zohľadniť ideálnu cenu a veľkosť bytu sa kúpa 3-izbového objektu javí ako tá najlepšia voľba, ktorá vám zaručí spokojný život.

Predaj 3-izbových bytov podporujú pracovné príležitosti

Dôvodom rastúceho dopytu po 3-izbových bytov je v mnohých prípadoch najmä snaha rodín či párov plánujúcich rodinu usadiť sa. Za týmto účelom hľadajú nejakú väčšiu nehnuteľnosť v atraktívnej lokalite, kde je dostatok pracovných príležitostí. Platí to aj v južných okresoch, v ktorých sa z dôvodu hľadania dobre platenej práce obyvatelia presúvajú do miest s dobrým pracovným trhom. Ak sa im podarí v týchto lokalitách usadiť, na rad prichádza kúpa bytu a najčastejšie toho 3-izbového.

Darí sa najmä bytom v nitrianskom kraji

Nie všade sa predaju 3-izbových bytov darí tak ako v nitrianskom kraji, ktorý v posledných mesiacoch zaznamenal výrazný rast. Súvis to má najmä s pracovnými možnosťami, ktorých v kraji celkom slušne pribúda. Dobrým príkladom je očakávaný príchod automobilky Jaguar, ktorý poriadne rozbehol predaj bytov v Nitre. Dosah to má aj na okolité okresy, v ktorých sú ceny nižšie a možnosť žiť v pokojných lokalitách väčšia, čo je pre kupujúcich dobrá odmena aj za cenu dochádzania do Nitry.

Vyhliadky najbližšieho vývoja okolo 3-izbových bytov na juhu Slovenska sú jasné, očakávať sa dá ďalšie zrýchlenie predaja. Centrom pozornosti budú okresy v nitrianskom kraji, no ani ten banskobystrický nebude zaostávať. Miestne realitné kancelárie budú hlásiť ďalšie úspechy a oživovanie trhu bude môcť pokračovať v svižnom tempe.

Text : Róbert Bosák